Členové VOC

picture

Na Hradbách 424/3, 693 01

Hustopeče

+420 777 204 451

vinarstviaurora@gmail.com

www.vinarstviaurora.cz

Hustopeče Vinařství aurora

Vinařství Aurora vyrábí vína, v nichž se spojuje tradice oblasti s nejnovějšími poznatky a technologiemi. Využívají řízené kvašení, nerezové tanky a šetrná čerpadla. Zároveň se ale snaží do vína co nejméně zasahovat nejrůznějšími přípravky. Odměnou jejich přístupu jsou vítězství na soutěžích i přízeň zákazníků.

Více informací

Hustopeče VINAŘSTVÍ U HARMÁČKŮ

Malé vinařství v Hustopečích, s historickým kvelbeným sklepem a s vlastní vinicí ve viniční trati Stará hora. Oceníte zde pohodlí – posedíte v nově rekonstruovaném sklepě a můžete rovnou přespat v pokojích o patro výš. Degustaci lze spojit s občerstvením i teplou kuchyní..

Více informací

picture
picture

Horní Bojanovice 274, 693 01

+420606118500

zakivet@seznam.cz

 

Horní Bojanovice VINAŘSTVÍ ŽÁK

Žákovi vinaří v Horních Bojanovicích a představují typicky rodinné vinařství. Hospodaří na vlastní vinici a vlastními silami. Charakteristická jsou pro ně svěží a veselá bílá vína, ale vyrábějí také tak hutná červená vína. Ta nechávají zrát výhradně v dřevěných sudech..

Více informací

Vrchní 513, 691 63

Velké Němčice

+420 776 029 080

info@kamilprokes.cz

www.kamilprokes.cz

Velké Němčice KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ

Réva tohoto vinařství roste na vyhlášené viniční trati Punty ve Velkých Němčicích. Rodí se zde hrozny ideální pro výrobu šumivých vín s ovocnou chutí a delikátní kyselinou. Cílem vinařství je vyrábět vína s důrazem na minimální enologické zásahy, vysokou kvalitu a se zachování získaného terroir. Najdete u nich například šumivá vín klasickou technologií kvašením v láhvi.

Více informací

picture
picture

Na Hradbách 23/5, 693 01

Hustopeče

+420 775 565 760

info@rustikal.cz

www.rustikal.cz

Hustopeče VINAŘSTVÍ RUSTIKAL

Vinařství Rustikal najdete v historické ulici Na Hradbách v Hustopečích a je součástí hotelového komplexu. Zaměřují se především na bílá vína z vlastních vinic.C Šetrné zpracování redukované sklizně technologií řízeného kvašení dává vínům osobitý charakter i chuť. Najdete u nich kolem patnácti odrůd v různých ročnících převážně zemských vín.

Více informací

Nikolčice VINAŘSTVÍ KLOBÁSA

Malé vinařství vzniklo postupným přerodem z koníčka do podnikání. Své vinice pěstují v unikátních polohách nikolčické trati Neuperk, díky nimž hrozny dosahují kvalit vysokých přívlastků. Jejich technologie výroby vína zahrnuje například experimenty s vlastními kvasinkami i zrání v dřevěných či barikových sudech. Degustace pořádají i přímo ve vinici.

Více informací

picture
picture

Kurdějov SEDLÁČEK VINAŘSTVÍ KURDĚJOV

Vínu se majitel vinařství věnuje celý život a stalo se i jeho profesí. Vínu se snaží ponechat jedinečný charakter a zakládá si na citlivém přístupu. Proto hrozny sklízí za pomocí rodiny a přátel ručně. Část vína nechává zrát v akátových a dubových sudech. Ročně vyrobí zhruba 15 000 lahví, z toho 1/3 červených a 2/3 bílých vín.

Více informací

Starovice VINAŘSTVÍ VRÁTIL

Majitel vinařství Josef Vrátil se zabýval vinohradnictvím nejprve na vlastní vinici v jižním Německu a nyní usiluje o znovuobnovení své rodinné vinařské tradice u nás. Vyrábějí víno z úrody vlastních vinohradů a obstarávají veškeré práce vlastními silami. Od prvního kopnutí při vysazování hlav přes a péči o révu, zpracování hroznů, ošetřování vína až po nasazení záklopky plněné lahve.

Více informací

picture
picture

Herbenova 1, 693 01

Hustopeče

+420 606 712 682

info@uvrbu.cz

www.uvrbu.cz

Hustopeče VINAŘSTVÍ U VRBŮ

Ryze rodinné vinařství, o jehož chod se stará celá rodina. Vinařství U Vrbů hospodaří ve vlastních ekologicky obdělávaných vinicích. Díky tomuto udržitelnému přístupu k zemědělství a výrobě vína může být certifikováno jako výrobce BIO vín. Zaměřuje se na produkci vín vyráběných přirozenou tradiční cestou, která odráží hustopečské terroir.

Více informací

POPICE VINAŘSTVÍ SONBERK

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí přívlastková, chuťově originální vína pouze z vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů z udržitelně obhospodařované viniční tratě stejného jména. Sonberk je držitelem platinové medaile Best in Show v kategorii suchých aromatických vín, platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards.

Více informací

picture
picture

Nikolčice VINAŘSTVÍ PRCHAL

Vinařství založil v roce 2008 Rudolf Prchal se svým bratrem Zdeňkem a navázali tak na odkaz svého otce, který je k lásce k vínu přivedl. Dodnes veškeré práce provádějí pouze členové rodiny. U Prchalů můžete ochutnat především přívlastková vína. Důraz kladou na odrůdovou charakteristiku spojenou s daným ročníkem a terroir hroznů. Díky tomu jsou jejich vína svěží, harmonická, odrůdově čistá a hlavně osobitá.

Více informací

Horní Bojanovice 121, 693 01 Horní

Bojanovice

+420 776 708 218

info@vinoprokes.cz

www.vinoprokes.cz

Horní Bojanovice VÍNO PROKEŠ

Vinařství se zaměřuje zejména na výrobu přívlastkových a fortifikovaných vín. Velmi si zakládají na terroir jejich obce, proto vína vyrábí především z hroznů pocházejících z Horních Bojanovic. Ve výrobě se snaží uplatnit nové technologické postupy získané od vinařů z různých koutů světa, které na jejich poznávacích cestách navštěvují.

Více informací

picture