Aktualita

picture

Ne(z)řízená degustace s VOC Hustopečsko

Ochutnejte to nejlepší z Hustopečska! V sobotu 18. 6. 2024 od 15:00 hod. vám naše nejlepší vína představí holky z vinotéky i samotní vinaři během volné degustace v naší spolkové vinotéce Pohár. Nenechte si ujít spoustu vzorků od nás všech vinařů z Hustopečska na jednom místě. Těšíme se!
K ochutnání přes 40 druhů vín ?
✅ Vína se známkou VOC
✅ Tradiční šumivá vína
✅ Bílá, růžová, červená i oranžová
? Přijdou i vinaři ?
✅ Budete si moct pokecat o vínech přímo s jejich tvůrci
✅ Sami vinaři si svá vína představí během krátkých vstupů v průběhu akce
? Živá hudba ?
✅ od 18 hodin atmosféru doplní živá hudba
? Tapas nebude chybět ?
✅ Sýry bio farma Člupy, Sýrárna Kroupa, Pršuty z Litoměřic
✅ Paštika z Němčiček
✅ Domácí dezerty
?VSTUPNÉ ZDARMA
?Zaplatíte jen za to, co si dáte
?Nebo si zakoupíte "volnou degustaci" a degustujete neomezeně
picture

Degustační páteční večery ve vinotéce

Hustopečáci, přespoláci, milovníci vína a další! Připravili jsme si pro vás páteční degustační večery postupně se všemi vinaři. Každý pátek po večeři můžete přijít na skleničku do naší spolkové vinotéce na Mrštíkové, kde vás uvítá naše Ivet společně vždy s jedním vinařem. Degustační večery začínají již 7. července 2023! 
PROGRAM VEČERŮ:
7. července: Vinařství Sedláček Kurdějov
14. července: Vinařství Vrátil
21. července: Vinařství u Vrbů
28. července: Vinařství SONBERK
a o dalších vinařích vás budeme informovat
Začneme vždy v 19:30 degustací 8 vzorků vín. Vstup bude omezen na cca 20 lidí. Pokud si chcete být jistí, že si sednete, můžete si u Ivet rezervovat své místo na tel. čísle: 728 220 766. V ceně 250 Kč je zahrnuta řízená degustace vín ? a lehké občerstvení. ? Na  místě si můžete také zakoupit lahev vašeho oblíbeného vína na doma se slevou 10%!
Zapište si do diáře: už 7. července v 19:30 na skleničku vína do hustopečské vinotéky na Mrštíkové 12!
picture

Festival dobrého vína a jídla s VOC Hustopečsko

Zveme vás na unikátní akci s názvem Festival dobrého vína a jídla s VOC Hustopečsko. Spojili jsme síly s Hostincem Slunečnice a zorganizovali pro vás tento den. 

Akce se uskuteční: v sobotu 20. května 2023 od 12 do 20 hodin v areálu Hostince Slunečnice

Těšit se můžete na košt vín od všech vinařů v našem spolku, tedy 120 druhů vín k degustaci! Abyste něměli hlad, kluci z Hostince si pro vás připraví speciality na grilu. Zábavu na celé odpoledne nám zpestří Jožka Šmukař, známý zpěvák folklórních písní. Nemusíte se bát vzít s sebou i děti, bude o ně postaráno v dětském koutku, kde bude připraven skákací hrad. 

Cena vstupu v přeprodeji: 650 Kč (lístek kupujte zde)

Cena na místě: 750 Kč

Přijďte si užít odpoledne s hustopečskými vinaři :) 

picture

Ne(z)řízená degustace s VOC Hustopečsko

Chcete ochutnat až 60 vzorků vín od místních vinařů?
Zveme vás na Ne(z)řízenou degustaci s hustopečskými vinaři. Představí se až 12 vinařů z našeho spolku se svými víny.
Degustace proběhne v krásných prostorách vinařství SONBERK a to v sobotu 27. května 2023 od 14 hodin. Přijďte si užít sobotní odpoledne se skleničkou v ruce.
Cena degustace činí 490 Kč/osobu. V ceně je neomezená konzumace vína, občerstvení a sklenička. Na místě vstupenka činí 550 Kč/osobu.
V případě zájmu se prosím registrujte pomocí uvedeného formuláře:
https://forms.gle/MsNMG1irJEYNraxr6
Na účast všech vínomilců se těší vinaři ze spolku VOC Hustopečsko.
picture

Slavnosti mandloní a vína 2023

Jaké byly letošní Slavnosti mandloní a vína? 
Již to bude 14 dní, kdy jste mohli spatřit naše vinaře na stánku během lidmi oblíbených Slavností! Mohli jste ochutnat skleničku vína od každého vinaře z VOC Hustopečsko nebo si vzít zrovna pod pažu jednu lahev a vyrazit na mandlemi obrostlý kopec s rozhlednou na svém uplném vršku. Akce to byla vydařená a věříme, že se líbila i vám, ačkoliv počasí nám úplně do karet nehrálo! Tak za rok zas a třeba i za slunného počasí. 
Kdo nelení a vyhledává další vinařské akce, určitě o nás ještě během tohoto roku mockrát uslyší! Připravili jsme si pro vás kopu akcí, o kterých vás budeme určitě informovat. Tak nás podpořte a sledujte nás. I malá podpora má velký smysl! 
picture

Burčákové slavnosti Hustopeče 2022

Víte co jsou to mázhausy, horenská rada, perkmistr, burčáková policie, podzemní vojsko, či Burčáková unie? Jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Už jste viděli obří kvasinku vinnou? Odpovědi najdete na Burčákových slavnostech v Hustopečích u Brna. 

Více informací

picture

Letní otevřené sklepy Hustopeče

Od května do konce září otevřou v Hustopčích vždy minimálně dva místní vinaři v ulici Na Hradbách či Vinařská. Určitě se potkáte i s některými hustopečskými vinaři z našeho spolku.

Více informací

picture

Šakvické ďůrkobraní

Patříte-li mezi milovníky burčáku, neváhejte přijet do Šakvic na Ďůrkobraní, kde máte možnost ochutnat nejen kvalitní domácí burčák, ale také podebatovat o aktuálním ročníku přímo s vinaři a především užít si spoustu zábavy.

Více informací